Ázerbájdžán zažaluje Arménii

od Karabach.cz

„Zveme mezinárodní organizace, aby navštívily naše osvobozené území. Chceme, aby byl celý svět svědkem barbarství Arménů. Je nutné zdokumentovat všechny trestné činy spáchané Armény, odborníci musí navštívit a zaznamenat každé zničené místo, abychom v budoucnu mohli tato fakta předložit mezinárodním soudům. Arménii je třeba dohnat k odpovědnosti, aby platila odškodnění,“ uvedl v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu AzerTac ministr kultury Ázerbájdžánu Anar Kerimov.

Po dokončení monitorování a inventarizace hmotných, kulturních a historických objektů v Karabachu bude podle ministra připraven plán pro zachování a obnovu památek na těchto územích.

„V této práci potřebujeme pomoc od místních i zahraničních odborníků. Nejprve plánujeme začít s městem Šuša – kolébkou naší kultury, hlavním městem kultury Ázerbájdžánu. Ve městech Agdam, Fizuli a na dalších osvobozených územích budou samozřejmě obnoveny historické a kulturní památky a kulturní instituce, “ vysvětlil Kerimov.

Ministr dodal, že v současné době se připravuje plán akcí, které se budou konat v Šuše. „Letos se v Šuše uskuteční dvě akce – hudební festival Chary Bulbul (ázerbájdžánský název symbolu Karabachu – květiny Ophrys Caucasica – v čj toříč kavkazský) a Dny poezie básníka Molly Panacha Vagifa,“ zdůraznil šéf ministerstva kultury.

You may also like

Napsat komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Kliknutím na „Rozumím“ vyjadřujete souhlas. Rozumím