Ministerstvo zahraničních věcí Ázerbájdžánské republiky zveřejnilo o čem jednali Džejhun Bajramov a Sergej Lavrov

od Shebnem Asadova

Ázerbájdžánský ministr zahraničí Džejhun Bajramov se 19. května v rámci své pracovní cesty do Ruské federace setkal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.
Ministerstvo zahraničních věcí ÁR uvedlo, že během schůzky byly projednány dvoustranné ázerbájdžánsko-ruské vztahy, současná situace a perspektivy procesu normalizace vztahů mezi Ázerbájdžánem a Arménií.
Strany vyjádřily spokojenost s úrovní mnohostranné spolupráce mezi Ázerbájdžánem a Ruskem a konstatovaly, že tyto vztahy mají široké perspektivy.
Zmíněny byly také akce na vysoké úrovni konané v rámci 100. výročí národního vůdce Ázerbájdžánu Hejdara Alijeva a „Roku Hejdara Alijeva“.
Ministr Džejhun Bajramov zdůraznil, že Ázerbájdžán jako iniciátor hlavních prvků mírového procesu s Arménií má zájem na nastolení míru a stability v regionu, a upozornil na důležitost dohody a podpisu mírové dohody.
Současně Dž. Bajramov upozornil svého partnera na postoj Ázerbájdžánu k dalším směrům normalizace, jako jsou jednání o vymezení hranice mezi Ázerbájdžánem a Arménií na dvoustranném základě a proces otevření komunikací.
Ministr zdůraznil, že arménské ozbrojené síly se v rozporu se závazky Arménie stále plně nestáhly z ázerbájdžánského území, což je zdrojem vážného ohrožení územní celistvosti a svrchovanosti Ázerbájdžánu.
Obě strany si vyměnily názory na další otázky společných z

You may also like

Napsat komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Kliknutím na „Rozumím“ vyjadřujete souhlas. Rozumím