Pozice ázerbájdžánské armády je pod arménskou palbou

od Shebnem Asadova

Večer 28. května příslušníci nelegální arménské vojenské formace na ázerbájdžánském území, kde jsou dočasně umístěny ruské mírové jednotky, ostřelovali pozice ázerbájdžánské armády směrem na již osvobozený okres Aghdam.
Naše jednotky umístěné v tomto směru přijaly adekvátní opatření, uvádí Caliber.Az s odvoláním na Ministerstvo obrany ÁR.
Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev v rámci své návštěvy Lačína 28. května poslal několik vzkazů revanšistickým separatistům na svém mezinárodně uznaném území Karabachu.
„Znovu jim (Arménům) tady, z Lačínu, jenž po mnoho let vykořisťovali a zabývali se nelegálním osídlováním, říkám, že jejich kniha je již uzavřena. Kniha ‚Miatsum [sjednocení Karabachu a Arménie]‘ je uzavřena, kniha separatismu je uzavřena. Sen o nezávislosti jde cestou statusu. Pokud jde o status, ten jsme během druhé karabašské války poslali tam, kam patří. Proto zbývá jediná možnost – podřídit se zákonům Ázerbájdžánu, být loajálním a normálním občanem Ázerbájdžánu, vyhodit falešné státní atributy do koše a rozpustit „parlament“ – jako kdyby existoval „parlament“, jako kdyby existoval prezident, jako kdyby existoval ministr, to vše je směšné. Jsme prostě trpěliví. Všichni však dobře vědí, že dnes máme všechny možnosti, abychom v tomto regionu provedli jakoukoli operaci. Proto by měl být ‚parlament‘ rozpuštěn, živel, který si říká ‚prezident‘, by se měl vzdát, všichni ‚ministři‘, ‚poslanci‘ a další by se měli vzdát svých funkcí,“ oznámil prezident.

You may also like

Napsat komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Kliknutím na „Rozumím“ vyjadřujete souhlas. Rozumím