„Starobylý“ arménský kostel v Lačinu byl postaven na místě domu vyhnaného ázerbájdžánce.

od Karabach.cz

Ve městě Lačin, které koncem měsice musí být předano Ázerbájdžánu dne 18. srpna se konala poslední bohoslužba, která proběhla v kostele postaveném během arménské okupace.

Podle ázerbájdžánského zpravodajského portálu Caliber.Az byl kostel, který arménské zdroje často označují za arménskou historickou památku, postaven v letech 1996-98 na místě domu lačinského obyvatele Gubada Ibrahimova.

Gubad Ibrahimov

Ibrahimov, který dlouhá léta pracoval ve vedoucích funkcích ve stavebnictví v Lačíně, Šuše a Stepanakertu/Chankendi, si v roce 1988 postavil soukromý dům v Lačíně na ulici Azi Aslanova 35. Bývalý majitel domu zároveň poskytl tisku všechny příslušné doklady o vlastnictví nemovitosti.

Po obsazení města Lačín byl jeho dům zbořen a na jeho místě byl postaven kostel. Ibrahimov nyní trvá na tom, že nelegální arménská stavba na místě jeho domu musí být zbourána.

Podle slov samotného bývalého majitele on netrvá na tom, aby byl na jeho pozemku po demolici arménské nelegální stavby postaven dům. Podle Ibragimova se v Lačinu bude muset téměř vše přestavět a o tom, co se má na jeho pozemku postavit, musí rozhodnout ázerbájdžánské státní orgány.

„Mým hlavním cílem je odhalit lež mezinárodní propagandy Arménů, že ve městě Lačin údajně existuje „starobylý kostel“. Je třeba na tuto problematiku co nejvíce upozorňovat mezinárodní společnost a v médií, informovat mezinárodní struktury, protože samotný fakt provádění stavebních prací na okupovaném území je v rozporu s mezinárodním právem,“ řekl Ibrahimov během rozhovoru s novináři.

You may also like

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Kliknutím na „Rozumím“ vyjadřujete souhlas. Rozumím