Ohrožení minou v Kalbadžaru. Ombudsmanka o úmrtí občana…

od Shebnem Asadova

Ombudsmanka pro lidská práva Ázerbájdžánské republiky Sabina Alijeva vydala prohlášení k výbuchu nášlapné miny, jež zabila civilistu v okrese Kalbadžar.
Úřad ombudsmanky informoval Caliber.az, že v prohlášení se uvádí, že miny a nevybuchlá munice nastražené arménskou stranou na území Ázerbájdžánu nadále představují vážnou hrozbu pro životy civilistů.
„Dne 13. července tohoto roku tak v důsledku výbuchu miny utrpěl civilista Ázerbájdžánu. Utrpěný se věnoval individuální podnikatelské činnosti na území obce Seidljar v okrese Kalbadžar.
Minový teror páchaný Arménií proti naší zemi vede k úmrtí nebo zranění našich vojáků a civilistů. Zpomaluje proces návratu bývalých vnitřně vysídlených osob do jejich rodné země. Současná situace vytváří překážky pro činnost podnikatelských subjektů, rekonstrukční práce prováděné v regionu.
Pokládání min na území Ázerbájdžánu osvobozeném od okupace a absence přesných map zaminovaných území je otevřeným projevem nerespektování norem a zásad mezinárodního a humanitárního práva ze strany Arménie.
Jako ombudsmanka Ázerbájdžánské republiky pro lidská práva vyzývám příslušné mezinárodní organizace, aby podnikly rozhodné kroky k zastavení minového teroru ze strany Arménie a předaly Ázerbájdžánu přesné minové mapy,“ uvádí se v prohlášení.

You may also like

Napsat komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Kliknutím na „Rozumím“ vyjadřujete souhlas. Rozumím